Графік проведення ЗНО
МАТЕМАТИКА рівень стандарту 03 червня
УКРАЇНСЬКА мова та література 31 травня
ФІЗИКА 23 травня
ІСПАНСЬКА МОВА 06 червня
НІМЕЦЬКА МОВА 06 червня
ФРАНЦУЗЬКА МОВА 06 червня
АНГЛІЙСЬКА МОВА 07 червня
ІСТОРІЯ УКРАЇНИ 10 червня
БІОЛОГІЯ 17 червня
ГЕОГРАФІЯ 14 червня
ХІМІЯ 26 травня
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
Зовнішнє оцінювання проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.
Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.
Зовнішнє оцінювання проводиться щороку з використанням технологій педагогічного тестування. Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів.
Строки організації та проведення зовнішнього оцінювання, перелік навчальних предметів, з яких проводиться зовнішнє оцінювання, та мов національних меншин, якими здійснюється переклад текстів, визначаються наказами Міністерства освіти і науки України.
Учасникам зовнішнього оцінювання створюються рівні умови шляхом стандартизації процедур проведення зовнішнього оцінювання.
Для учасників з особливими освітніми потребами в пунктах зовнішнього оцінювання створюються особливі (спеціальні) умови для проходження оцінювання.
Результатом зовнішнього оцінювання є кількісна оцінка рівня навчальних досягнень учасника зовнішнього оцінювання.
Результати зовнішнього оцінювання використовуються:
· для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної освіти;
· як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти;
· для визначення стану функціонування системи загальної середньої освіти та прогнозування її подальшого розвитку.
Результати з певного навчального предмета визначаються за:
· рейтинговою шкалою 100-200 балів – для усіх учасників, які подолали поріг «склав / не склав»
· критеріальною шкалою 1-12 балів – для учасників з числа випускників системи середньої освіти поточного навчального року, які обрали цей навчальний предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання.
Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи, розроблених Українським центром для відповідного предмета, та схем оцінювання завдань відкритою форми з розгорнутою відповіддю.
Рішення про встановлення порога «склав / не склав» ухвалює експертна комісія з визначення рейтингової оцінки. З урахуванням установленого порога «склав / не склав» здійснюється генерування таблиці за шкалою 100-200 балів.
Таблиці за шкалою 1-12 балів розробляються та ухвалюються експертною комісією з визначення оцінки рівня навчальних досягнень.
Постановою Головного державного санітарного лікаря України затверджено рекомендації щодо безпечних умов проведення зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в умовах пандемії.
Аби уникнути скупчення учасників, допуск до пункту проведення тестування здійснюватиметься за графіком.
Після проведення термометрії та за умови одягнення захисної маски/респіратора, особи, в яких температура тіла не вища 37,20С, будуть допущені до пункту тестування. Особи, у яких температура вища 37,20С і мають ознаки респіраторних хвороб, не будуть допущені до тестування, однак зможуть скласти іспит у додаткову сесію.
На вході до пункту тестування передбачені місця для обробки рук антисептиками.
В аудиторіях під час тестування між учасниками обов’язковою є дистанція 1,2 м, і цього, безумовно, буде дотримано. Приміщення провітрюватимуть і дезінфікуватимуть.
У пункті проведення тестування чергуватиме медичний працівник.
Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання:
Результати зовнішнього оцінювання у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100-200 балів передаються Українським центром до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.
У Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти передбачено можливість подання учасниками апеляційних заяв щодо:
Апеляційну заяву щодо порушення процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання розглядає регламентна комісія при регіональному центрі оцінювання якості освіти.
Апеляційну заяву щодо відмови в реєстрації та заяву щодо оскарження результатів зовнішнього незалежного оцінювання розглядає апеляційна комісія при Українському центрі оцінювання якості освіти. Окрім цього, апеляційна комісія розглядає заяви учасників щодо оскарження рішень регламентної комісії.
До складу апеляційної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти входять заступники директора Українського центру, керівники структурних підрозділів Українського центру, а також представники Міністерства освіти і науки України, закладів освіти, громадських організацій (за згодою). Очолює роботу апеляційної комісії один із заступників директора Українського центру оцінювання якості освіти.
До складу регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти входять представники регіонального центру оцінювання якості освіти, місцевих органів управління освітою, а також фахівці, делеговані Міністерством охорони здоров’я України, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я місцевих органів виконавчої влади, інші особи (за згодою).
Рекомендуємо ознайомитися з наказом Міністерства освіти і науки України, де визначено основні функції та особливості діяльності апеляційної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти та регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти.